Bilişim Kiralama Sektörü Gelişiyor

ileinfo_unu48b46

Bilişim Kiralama Sektörü Gelişiyor

Bilişim kiralama sektörü kısa vadeli teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluştu ve kısa sürede gelişti. Bilişim kiralama sektörü, günümüzde masaüstü bilgisayarlardan dizüstü bilgisayarlara; tablet bilgisayarlardan yazıcılara ihtiyaç duyulabilecek tüm donanım, yazılım ve network gereksinimlerini karşılayabilmekte.

Ülkemizde yeterince bilinmeyen bu sektör, belirtilen ihtiyaçların karşılanmasında önemli bir eksikliği gidermeye çalışmakta. Özellikle son yıllarda kongre ve etkinlik sektörünün gelişmesi ile önemi daha da artan bilişim kiralama sektörü, birçok projede personel ihtiyacını büyük yatırım maliyetlerini ve depolama gereksinimini ortadan kaldıran çözümler sunarak zaman ve enerji kaybını engellemekte.

Kiralama hizmeti için yapılan harcamanın tamamının gider olarak kaydedilebilmesi önemli bir mali avantaj sunmakta. Ayrıca donanım edinimi, tamir- bakım, lisanslama ve güncelleme gibi ek maliyet kalemleri de ortadan kalkmakta. Mali açıdan oldukça uzun bir zamana yayılan amortisman ayırma süreleri kiralamanın önemini daha da artırmakta.  

BİLİŞİM KİRALAMA VE AĞ HİZMETLERİ

Kiralama sektörüne duyulan ihtiyacın büyüklüğü,  şirketlerin kiralama hizmeti ile elde edeceği mali tasarruf ile enerji ve zaman tasarrufu dikkate alınarak kurulmuş ve sektörde 7 yılını geride bırakmış olan “Pi TEKNİK Bilişim Kiralama ve Danışmanlık”, geride bıraktığı dönem içinde hızlı ve istikrarlı bir büyüme eğrisi çizdi.

Pi Teknik, müşteri portföyünü ve ürün gamını genişleten, büyük çaplı uluslararası organizasyonlara hizmet verebilecek öz kaynağa ulaştı. 2012 yılından beri tüm Türkiye’de değişen nitelik ve büyüklükteki çok sayıda organizasyonda hizmet vermiş olan Pi Teknik, sektörün içinden gelen profesyonel teknik kadrosu ve sektör ihtiyaçlarını bilmenin yarattığı hassasiyetle hizmetlerini sürdürmekte.

Laptop ve tablet bilgisayarlar, ihtiyaca uygun yeterlilikte farklı fonksiyonlu yazıcılar, plazma ve sektörün ihtiyaç duyabileceği diğer teknik donanımı hızlı ve ucuz karşılama, yazılım ve network hizmetlerinde fark yaratma iddiası ve idealiyle büyümeye devam etmekte. 

Kaynak: https://www.demokrathaber.org/advertorial-reklam/bilisimde-kiralama-sektoru-gelisiyor-h16112.html

Yazar hakkında

info_unu48b46 administrator