Blog

 

 

Intel ilk mobil Core i9 işlemci için hazırlanıyor!

Intel tarafından şimdiye kadar duyurulmamış olan 8 ve 9. nesil Core işlemciler hakkında bilgiler beta aşamasındaki AIDA64 Extreme sistem tanılama uygulaması üzerinden sızdırılmış durumda. Özellikle ilk mobil Core i9 işlemci olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan Core i9-8950HK ise dikkat çekiyor.

AIDA64 geliştiricileri, 2018 yılı başlarında piyasaya sürülmesi beklenilen bir işlemci için hazırlanıyor. 6 çekirdek ve 12 iş parçacığına sahip olacak Core i9-8950HK işlemci, dizüstü bilgisayarlar için ilk Coffee Lake Core i9 çip olacak. Ayrıca bu işlemcinin hız aşırtılabilir (overclock) olacağını da belirtelim.

Maalesef şimdilik bu işlemci ile ilgili olarak bilinenler oldukça az. Ancak laptoplara son nesil i9 gücünün gelecek olması heyecan verici. Tabii ki bu işlemci ile birlikte gelecek modellerin nasıl bir fiyatla karşımıza çıkacağını ise oldukça merak ediyoruz.

 

 

 

Bilişim Ürünlerini Kiralamanın Avantajları

Bilişim teknolojisi, bilginin toplanmasında, işlenmesinde, depolanmasında, ağlar aracılığıyla bir yerden bir yere iletilip kullanıcıların hizmetine sunulmasında kullanılan iletişim ve bilgisayarlar dahil bütün hizmetleri kapsayan teknolojidir.

Bu teknoloji, günlük hayatta değişimi çok hızlı yaşatmaktadır. Bugün alınan laptop, masaüstü pc, ipad gibi ürünler, kısa zamanda hızını ve güncelliğini yitirmektedir. Sürekli yenilenen işlemciler, versiyonlar, programlar, lisanslar çok çabuk eskimektedir. Bir de tüm bunlara ek olarak, bilişim ürünlerinin bakım gereksinimi eklendiğinde oldukça vakit harcamanız gerekecektir. Bakımları yapmak için eleman çalıştırmanız, ürünlerinizi saklamak için depo tutmanız gerekebilir. İşte tam da burada bilişim teknolojilerinin kiralanması ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Yaptığınız herhangi bir organizasyon da oluşabilecek herhangi bir sorunu, profesyonel ellerin çözmesi size oldukça kolaylık sağlar. Teknik personelimiz, istediğiniz konfigürasyondaki cihazları istediğiniz şekilde kurup, size teslim edebilir. Böylece organizasyon, seminer, etkinlik, kongre, fuar gibi işlerde çok değerli olan vakitten büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

Kiralama yaptığınızda, bilişim ürünlerinin amortisman sürelerini hesaplamanıza gerek kalmaz. Hizmet faturanızı direk muhasebecinize vererek vergiden düşebilirsiniz. Böylelikle alım, satım ve vergi gibi işlerle de vakit harcamazsınız.

laptop kiralama, yazıcı kiralama, macbook kiralama, tablet kiralama, plazma kiralama, fotokopi kiralama, turnike kiralamak için bize ulaşabilirsiniz.