Ağ Teknolojileri

Kablolu ağ teknolojileri

Bakır ve fiber olmak üzere iki grup olarak hizmet veren firmamız, büyük boyutlarda dosyalarınızın aktarımını en hızlı şekilde yapmaya olanak sağlar. Bakır kısa mesafeler, fiber ise daha uzun mesafeler için kullanılmaktadır. Gelişmiş ağ teknolojileri kullanılan bazı işler içinde kısa mesafede olsa alt yapı olarak fiber tercih edilebilir. Bunun sebebi 1 gigabit üstü alt yapılar için bakır kablolama tercih edilmez.

 

Kablosuz ağ teknolojileri

Kablosuz alt yapı hizmetlerimizin arasında wifi ve uydu alt yapıları kullanılmaktadır.

Wifi, profesyonel access point cihazlarla, yüksek hızda kablosuz veri aktarımına olanak sağlayan bir ağ teknolojisidir. İnternet veya local ağınızda dosya paylaşımına olanak sağlar. Bu teknoloji kullanılarak, bağlanacak kullanıcı sayısına göre bir ya da birden fazla access point kullanımı gerekebilir.

Uydu ağ teknolojisi de kablosuz veri aktarımı yapan, ancak sektörde daha çok internet hizmeti verdiğimiz bir teknolojidir. Bir uydu ile 20 Megabit hızında internet hizmeti alabilirsiniz. Daha fazla hıza ihtiyaç duyulduğunda ise birden fazla uydu cihazı alınıp aralarında, Load Balancign yani yük dengeleme servisi kullanarak, farklı uyduları tek bir uydu olarak kullanıp hızınızı artırabilirsiniz.