İTÜRO Robot Olimpiyatları kayıtları başladı

ileinfo_unu48b46

İTÜRO Robot Olimpiyatları kayıtları başladı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), kontrol ve otomasyon kulübünün düzenlediği İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO), 11-12-13 Nisan 2019’da, İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak. Bu yıl 13.’sü düzenlenecek olan etkinliğin amacı, robotik alanında çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve endüstri temsilcilerini etkinlik aracılığıyla bir araya getirmek.

Yapıldığı her sene Türkiye’nin dört bir yanından binlerce lise ve üniversite öğrencisi İTÜRO’ya yarışmacı veya izleyici olarak katılmaktadır. Proje kayıtlarının internet üzerinden yapıldığı İTÜRO’da robotlar Çizgi İzleyen, Çizgi İzleyen Minikler, Basketbol, Mikro Sumo, İnşaat, Merdiven Çıkan, Labirent, Renk Seçen, Kendini Dengeleyen, Senaryo ve Serbest Kategori olmak üzere on bir farklı yarışmada yer almakta, aynı zamanda organizasyon katılımcıları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde kurulan masalarda robotlarını sergileme fırsatı bulmaktadır. İTÜ Robot Olimpiyatları kapsamında akademisyenler, sanayi katılımcıları ve deneyimli öğrenciler tarafından, robotik ve kontrol bilimi gibi alanlarda seminerler, söyleşiler, paneller ve sergiler düzenlenmektedir.

Ayrıca bilişim sponsorluğunu yürüttüğümüz İTÜRO’da, yarışmalarla eş zamanlı olarak düzenlenen bu etkinlikler, bu alanda çalışmalar yapmakta olan katılımcılara yol göstermekte ve katılımcıların bakış açılarını genişletmektedir.

http://ituro.org/tr/

itüro 2019, bilişim

Yazar hakkında

info_unu48b46 administrator